Blackstar Debut 212V Vertical 100-watt 2 x 12-inch Cabinet in Cream
Blackstar Debut 212V Features:
  • Extension cabinet for Blackstar’s Debut 100RH amplifier heads
  • 100W power rating and 2 x 12-in. Blackstar Anthem 50 speakers dish out a thrilling level of stage-ready punch and projection
  • 4- and 16-ohm inputs to accommodate a variety of different heads
  • Open-back design offers a clear and open bass response
Tech Specs
  • Configuration:2 x 12"
  • Powered:No
  • Impedance:4 ohms, 16 ohms
  • Mono/Stereo:Mono
  • Cabinet Type:Straight
  • Open/Closed Back:Open
  • Inputs:1 x 1/4" (4 ohms), 1 x 1/4" (16 ohms)
  • Construction Material:Creme Tolex
  • Manufacturer Part Number:DEBUT212V
Description
Blackstar Debut 212V Features:
Tech Specs
  • Configuration:2 x 12"
  • Powered:No
  • Impedance:4 ohms, 16 ohms
  • Mono/Stereo:Mono
  • Cabinet Type:Straight
  • Open/Closed Back:Open
Blackstar Debut 212V Vertical 100-watt 2 x 12-inch Cabinet in Cream | Nafiriguitar