Fujigen FGN EOS2-DU24HH-PB1-RM in Vintage Natural Pay Burman Signature #11
Specifications :
  • Body : Claro Walnut Top /Alder Back
  • Neck : Roasted Maple
  • Fingerboard : Roasted Maple
  • Scale : 25.5" (648mm)
  • Frets : 24F Jumbo Stainless Steel C.F.S. /
    Xpert Fret Edge Treatment
  • Tuners : GOTOH® SG381-07 MG-T
  • Bridge : GOTOH® 510TS-FE1
  • Hardware : Color Gold
  • Pickup (Neck) : FGN XPERT-H2
  • Pickup (Middle)  : -
  • Pickup (Bridge) : FGN XPERT-Hf
  • Controls :  1Volume, 1Tone, 3Way Lever SW, 1Mini SW
  • Strings : D'Addario EXL110 (.010-.046)
  • Accessories  : Original Hard Case, Fret Guard
  • Color : VNT (Vintage Natural)
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications :
  • Neck : Roasted Maple
  • Fingerboard : Roasted Maple
  • Scale : 25.5" (648mm)
    Xpert Fret Edge Treatment
  • Bridge : GOTOH® 510TS-FE1
  • Hardware : Color Gold
  • Pickup (Neck) : FGN XPERT-H2
  • Pickup (Middle)  : -