


Squier Affinity Series Stratocaster With Laurel FB In 3-Color Sunburst
Spesifikasi :
| Body Shape | Stratocaster® |
| Body Material | Poplar |
| Body Finish | Gloss Polyurethane |
| Neck Profile | "C" Shape |
| Fretboard Material | Indian Laurel |
| Fretboard Radius | 9.5" (241 mm) |
| Scale Length | 25.5" (648 mm) |
| No. of Frets | 21 Medium Jumbo |
| Fretboard Inlays | Black Dot |
| Pickup | Ceramic Single-Coil (Bridge), Ceramic Single-Coil (Middle), Ceramic Single-Coil (Neck) |
| Bridge | 2-Point Synchronized Tremolo with Block Saddles |
| Pickguard | 3-Ply Black |
| Strings | Nickel Plated Steel (.009-.042 Gauges) |
| Tuning Machines | Sealed Die-Cast with Split Shafts |
| Hardware Finish | Chrome |
Original: $272.46
-65%$272.46
$95.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spesifikasi :
| Body Shape | Stratocaster® |
| Body Material | Poplar |
| Body Finish | Gloss Polyurethane |
| Neck Profile | "C" Shape |
| Fretboard Material | Indian Laurel |
| Fretboard Radius | 9.5" (241 mm) |
| Scale Length | 25.5" (648 mm) |
| No. of Frets | 21 Medium Jumbo |
| Fretboard Inlays | Black Dot |
| Pickup | Ceramic Single-Coil (Bridge), Ceramic Single-Coil (Middle), Ceramic Single-Coil (Neck) |
| Bridge | 2-Point Synchronized Tremolo with Block Saddles |
| Pickguard | 3-Ply Black |
| Strings | Nickel Plated Steel (.009-.042 Gauges) |
| Tuning Machines | Sealed Die-Cast with Split Shafts |
| Hardware Finish | Chrome |
























