Laney Cub Super 10 Amplifier
Laney Cub Super 10 Amplifier
PURE. TUBE. TONE.
DETAILS
KEY FEATURES :
  • 6 Watts RMS
  • 10" HH custom voiced driver
  • Amazing pedal platform
  • External speaker socket
  • 2 x 12AX7 preamp tubes & 1 x EL84 output tube
  • Line out
  • 3 band EQ tonestack
  • FS1-MINI optional extra
SPECIFICATIONS :
  • Item dimensions: 340mm x 375mm x 215mm (HWD)
  • Carton dimensions: 440mm x 440mm x 280mm (HWD)
  • Item weight: 9.6kg
Laney Cub Super 10 Amplifier
Product Information
Shipping & Returns
Description
PURE. TUBE. TONE.
DETAILS
KEY FEATURES :
  • 6 Watts RMS
  • 10" HH custom voiced driver
  • Amazing pedal platform
  • External speaker socket
  • Line out
  • 3 band EQ tonestack
  • FS1-MINI optional extra
SPECIFICATIONS :